Tydzień kodowania tuż, tuż - włącz się z klasą!

Europejski Tydzień Kodowania - czas start!

Już za chwilę, 15-23 października 2016 roku, ruszy kolejny Europejski Tygodnia Kodowania - jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To okazja do wspólnego świętowania umiejętności programowania. Kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Zachęcamy Was serdecznie do udziału!

Zgłoś inicjatywę!

Wydarzenia w ramach Tygodnia Kodowania organizowane są w całej Europie - wszystkie można znaleźć na codeweek.eu. W ubiegłym roku Polska zajęła zaszczytne drugie miejsce, zaraz za Włochami, jeśli chodzi o liczbę zorganizowanych wydarzeń.

Umiesz programować i chcesz się podzielić umiejętnościami z innymi? Chcesz dołączyć do grona organizatorów wydarzeń? Zaplanuj spotkanie (imprezę, szkolenie, webinarium, warsztaty, pokaz albo zwykłą lekcję w szkole), zaproś na nie dzieci, młodzież, studentów, rodziców, dorosłych, seniorów, kogo tylko chcesz. Jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność.

Nie musisz być ekspertem w programowaniu, żeby zorganizować wydarzenie. W Koduj z Klasą przygotowaliśmy prosty pomysł na zajęcia z programowania, które może zrealizować każdy. Nie potrzeba do tego nawet komputera. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! 

 

Programowanie dla każdego: pomysł na zajęcia. - pobierz materiał!

 

Więcej pomysłów znajdziesz tutaj:

 

 

 

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Kodowaniedlakazdego.pdf (238KB)
Typ Artykułu: