Quiz dla uczniów? Tylko z Kahoot!

 

Kahoot! jest bezpłatnym narzędziem służącym do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Platforma umożliwia również wykorzystanie urządzeń mobilnych.

Chcielibyście sprawdzić wiedzę swoich uczniów, np. tą, która dotyczy programowania komputerowego? Brakuje Wam pomysłu? Chcielibyście na chwilę zrezygnować z tradycyjnej metody, jaką stanowi kartkówka? Zależy Wam na nowoczesnym podejściu do tematu? Nic prostszego - Kahoot! jest właśnie dla Was. 

Platforma Kahoot jest narzędziem bezpłatnym i nowoczesnym, dzięki któremu forma sprawdzania wiedzy nie musi odstawać od egzaminowanych treści. Niewątpliwą zaletą testów tworzonych na platformie Kahoot! jest możliwość wykorzystania potencjału urządzeń mobilnych, którymi dysponują uczniowie takich, jak telefony czy tablety, za pomocą których Wasi podopieczni będą mogli odpowiadać na pytania zawarte w teście. Ponadto jest to narzędzie intuicyjne, proste w obsłudze, zatem przygotowanie quizu nie wymaga poświęcenia zbyt wiele czasu. 

Jeśli zainteresował Was Kahoot! To zapoznajcie się z poradnikiem ze strony NowoczesneNauczanie.pl lub odwiedźcie stronę www.getkahoot.com.

 

Źrodło informacji: NowoczesneNauczanie.pl.

Źródło grafiki: www.getkahoot.com.

Typ Artykułu: