Nadchodzące webinaria

W nadchodzącym tygodniu proponujemy Wam udział w dwóch webinariach. Gorąco zachęcamy do przekazania tej informacji uczniom - będą bardzo mile widziani! Oba spotkania potrwają około godziny. Prowadzi Adam Jurkiewicz. Prosimy o zapisanie się przez krótki formularz:
 
 
 
1. Roboty Edison dla początkujących programistów Python'a i nie tylko. LOGO - Python zamiast Logomocji. Poniedziałek, 12 czerwca godzina 20:00
 
Webinar dla nauczycieli i uczniów klas 3-8 SP oraz 1-4 LO informatyki - jeśli zastanawiasz się, jak uczyć wg nowej podstawy programowej, chcielibyśmy zainspirować Cie kilkoma narzędziami, które są dostępne za darmo dla każdego, oraz kilkoma, które trzeba kupić. Pokażemy Python Turtle - nowoczesną alternatywę dla Logomocji, dostępna dla każdego za darmo, dopuszczoną do używania w konkursach kuratoryjnych. Potem Blockly - platformę do łagodnego przejścia między programowaniem graficznym a tekstowym. Na koniec zajawka robotyczna - roboty EDISON, które programowane są graficznie oraz w języku Python - mogą być wsparciem w nauczaniu od 3 klasy SP do końca Liceum. Pamiętajcie - od 2018 roku Python będzie obecny na maturze z informatyki.
 
 
 
2. Arduino, RaspberryPi, Python - IoT w szkole i w domu. Środa 14 czerwca, godz: 20:00.
 
Webinar dla nauczycieli i uczniów klas 4-8 SP oraz 1-4 LO informatyki - jeśli zastanawiasz się, jak uczyć/uczyć się wg nowej podstawy programowej, chcielibyśmy zainspirować Cię kilkoma narzędziami, które są dostępne za darmo dla każdego, oraz kilkoma, które można kupić. IoT to modny, ale i ważny temat - za chwilę sieć 5G będzie pozwalała podłączyć dosłownie "wszystko" do Internetu. Pokażemy Wam narzędzia do nauki programowania urządzeń kompatybilnych z Arduino oraz RaspberryPi i NanoPi - ciekawe urządzenia pozwalające wykonywać inspirujące projekty z uczniami. Python - język programowania, który potrafi to wszystko okiełznać.
 
 
Do zobaczenia!
 

Typ Artykułu: